RC revue

» Časopis » Archív časopisu


RC REVUE 2/2000

RC revue 2/2000

Jan Svěrák a jeho Tmavomodrý světTmavomodrý svět Jana Svěráka
S "Oscarovým" režisérem Janem Svěrákem si nejen o připravovaném filmu Tmavomodrý svět, nýbrž především o letadlech a modelech, které v něm hrají, povídali Pavel Fencl a Tomáš Sládek.


JETI model MeetingJETI model Meeting
Předposlední srpnový víkend se konalo již po šesté  setkání všech přátel elektroletu v Horních Nětčicích. Zaslouženou pozornost budila například překrásná maketa Avia B-35 Zdeňka Rašky, velmi pěknou dvoumotorovou maketu Short Skywan 02 na dva motory Speed 400 předvedl pan Olysarnyk.


CondorSoutěžní větroň na elektropohon Condor
Model konstrukce ing. Alberta Valanského pro čtenáře RC revue nakreslil Leopold Walek. Dá se s ním úspěšně létat ve Formuli Tatry, ale i rekreačně. Konstrukce modelu má několik netradičních technických řešení, není však enormně náročná na stavbu. Condor má laminátový trup a je poháněn motorem VM 2020/27 s vrtulovým kompletem Graupner 7,5/4.


Lipenecký obrLipenecký obr
O 2. ročníku úspěšné propagační akce pořádané modelářským klubem v Lipencích u Prahy píše Jaroslav Kroufek. Diváky nejvíce zaujal Fokker D XXIII, poháněný dvěma motory v tandemovém uspořádání, Jana Horáka a vrtulníková akrobacie Petra Novotného, ale k vidění toho bylo mnohem víc.


Mistr světa Vladimír KusýDvakrát zlato z mistrovství světa
Letošní již šestnácté mistrovství světa pro upoutané a RC makety proběhlo 18. až 26. srpna ve švýcarském Interlakenu. Zúčastnilo se jej 103 soutěžících z 25 států, bylo tedy až dosud největší v historii. Kategorie upoutaných maket přinesla hned dva triumfy českým barvám, když Vladimír Kusý obhájil titul mistra světa a družstvo přidalo druhou zlatou medaili. V kategorii RC maket byl nejlepší z našich reprezentantů Pavel Fencl pátý a družstvo skončilo na sice výborném, ale nevděčném čtvrtém místě.


člun PanthersRekreační RC model člunu Panthers
Při konstrukci rekreačního kluzáku vyšel Antonín Souček z podkladů zveřejněných v časopisu Modelář asi před dvaceti léty. Panthers je jednoduché celobalzové konstrukce. Jeho jízda je svižná. velmi příjemná. Prototyp modelu je poháněn motorem Mabuchi 540/6 V. Lze samozřejmě použít jakýkoliv jiný motor podobných parametrů


Manta
je všitý plánek ve skutečné velikosti na samokřídlo typu delta. Model atraktivních tvarů a přitom velmi jednoduché konstrukce je určen k pohonu motorem 2 cm3. Jak píše jeho konstruktér Jaroslav Kroufek, je model poměrně rychlý. Zvládne základní akrobatické obraty jako přemet normální i obrácený, osmičku ležatou, svislou a kubánskou, výkruty. S ohledem na charakter letu není model vhodný pro začínající piloty.


a mnoho dalších zajímavých článků...V RC revue 2/2000 naleznete

Obsah časopisu RC revue 2/2000

Za Milanem Vydrou

3

Představujeme

3

Křtili jsme jedničku

4

Učme se navzájem

4

Začínáme s malými modely

6

Malý vrtulník na gumu

6

Model A3 Bubo

8

Historický větroň Balestruccio

10

Vývoj motorových modelů v USA po roce 1939

13

Motorový oldtimer Wren

14

Měření proudu bočníkem

16

Pochváleno budiž mc-Ultra Duo Plus II

17

Pozor na lisovací kleště

18

Přijímač ARC8-2XFH ještě jednou

18

Severský větroň Lokki

20

Slet polomaket maket větroňů

22

JETI model meeting

24

Elektrovětroň Condor

26

PB Fly mini

28

Sportovní polomakety

31

Lipenecký obr

32

Oprava zapalování benzínových motorů

34

MS pro makety

36

Motorák Sunrise 2540

40

Pro šikovné ruce

40

Protivínský pohár hydroplánů

42

Programujeme vysílač pro vrtulník

43

Aerodynamické prostředky zvýšení vztlaku

46

Extrudovaný polystyrén jinak

47

UL letoun Vrabec

48

Pára na ME lodí v Bakově

50

Rekreační RC kluzák Panthers

52

Grand Prix utomobilů Laugaricio

54

Řádková inzerce

55

Listárna

56