RC revue

» Časopis » Archív časopisu


RC REVUE 7/2001

RC revue 7/2001

V RC revue 7/2001 kromě jiného najdete:


Hitec EclipceRC souprava Hitec Eclipse 7 FM
Jaroslav Kroufek
pro Vás připravil redakční test nové sedmikanálové počítačové soupravy firmy Hitec, která by měla být následovníkem známé Prismy.
Souprava obsahuje plně osazený vysílač včetně zdrojů, přijímač, servo kabel s vypínačem. FM vysílač pracující s modulací PPM má funkce obvyklé u vysílačů této kategorie: má sedm pamětí pro modely, kromě běžných mixů obsahuje pět volně programovatelných mixů, funkce „letové podmínky “umožňuje až čtyři různá nastavení trimů, dvojích výchylek exponenciálních průběhů, které můžeme nastavovat za letu.
"Pokud ukážeme na Eclipse 7 FM v regálu modelářské pro- dejny,domnívám se,že chybu neučiníme".

 


AQC03Nabíječ AQC 03 (MGM Compro, ČR)
Ing.Michal Černý
V nedávné době uvedla firma MGM Compro na trh dva nové mikroprocesorem řízené nabíječe. Typ AQC 02 je určen pro nabíjení pouze šestičlánkových sad NiCd nebo NiMH s kapacitou 800 až 3000 mAh. Typ AQC 03 pro sady 6 ž 8 článků je vybaven měničem napětí. Oba nabíječe mají automatickou kontrolu řízení nabíjecího proudu v průběhu nabíjení. K testu poskytla firma MGM Compro redakci nabíječ AQC 03.


PonorkaPonorka USS G.Washington
Ing.Michal Černý
Vám přiblíží model první atomové ponorky světa vyzbrojené balistickými raketami Polaris, která byla postavena v roce 1959. Tento jedinečný model pochází z dílny Františka Karase z Prahy a byl postaven v létech 1976 až 1977 podle polského plánku v měřítku 1:100.


AquilaAquila 2 –cvičný model?
Ing.Michal Černý
podrobil testu stavebnici elektroletu Aquila italské firmy Scorpio. Konstrukce modelu je dostatečně robusní, což dokazuje laminátový trup, křídla s tuhým potahem a ocasních plochy z plné balzy. Model je pohánen elektromotorem třídy Speed 600. "Je to letoun vhodný do větru na svah, schopný akrobacie přiměřeně hodný na to, aby fungoval jako cvičný model v této kategorii. Nesmíme ovšem zaměňovat pojmy cvičný model model pro začátečníky."


Bristol ScoutBristol Scout D na 2 cm3
 Plánek modelu letounu z I. světové války, dvouplošníku Bristol Scout vznikl v dílně Vladimíra Cahy. Stavba není složitá model má velmi dobré letové vlastnosti, takže je vhodný pro rekreační létání. Při svých malých rozměrech (ve složeném stavu se vejde na zadní sedadlo osobního automobilu) je poháněn motorem Junior 2 cm3 . K ovládání je vhodná RC souprava minimálně se třemi servy. Model není určen pro začínající modeláře létání s ním předpokládá určité zkušenosti s RC modely.


Bratři MalinoviVC Mělníka F3D 2001
 Jaroslav Kroufek
Již dvacátý čtvrtý ročník Velké ceny Mělníka zároveň mistrovství ČR v kategorii modelů pro závod kolem pylonů F3D se létal ve dnech 9.10.června. Počasí bylo nevlídné, Svatý Petr nešetřil přeháňkami. Létalo 44 týmů ze šesti států.


ObrGôtovany 2001
Na agroletisku v Gôtovanoch sa v dňoch 26. a 27. mája uskutočnilo 5. medzinárodné stretnutie priaznivcov obrích modelov lietadiel. Už tradičné podujatie,zrejme najväčšie na Slovensku, pripravil LMK PKA Liptovský Mikuláš ve mi dobre. Na stretnutí sa predstavilo celkovo 66 pilotov so 71 modelmi, z ktorých bolo 41 obrov. Fotoreportáž z této akce připravil Ján Miškovič.


Fat PorterFat Porter - "Létající karikatura letadla"
Stanislav Kačírek, výkres Zdeněk Kaláb
 O tom, že i modeláři mají smysl pro humor, svědčí model Fat Porter anglického modeláře A.J.Wisemana. Fat Porter může být určitým osvěžením a změnou v naší modelářské činnosti. Létání s ním je při- tom údajně mnohem snazší než s běžnými modely. Jeho velké plus je prý v letových vlastnostech, zvláště při obratech v malých rychlostech. Při přemetu nebo zvratu připomíná skutečné letadlo.
Pokud se chcete stát ozdobou nejednoho modelářského dne, jistě Vás zaujme plánek tohoto jedinečného modelu.


VodníkBezdrevští vodníci
Tomáš Sládek
připravil repotráž z jubilejního 30. ročníku Jihočeského poháru RC modelů hydroplánů, který se konal ve dnech 26. a 27. května na Bezdrevu, tentokrát s mezinárodní účastí. Silná byla účast zejména v kategorii akrobatických modelů, kde startovalo 19 soutěžících z Německa, Švýcarska České republiky. V kategorii maket nastoupilo 9 modelářů.


LoďMajstrovstvá Slovenska lodných modelárov
Ján Miškovič
 Majstrovstvá Slovenska v lodnom modelárstve kategórií F2, F4, EX-500, FSR-E a C sa uskutočnili na vodnej nádrži Kurinec pri Rimavskej Sobote v dňoch 2. a 3.júna. Zúčastnilo sa 69 pretekárov z Banskej Bystrici, Brati- slavy, Ružomberka, Prievidzi, Liptovského Mikuláša, Bojnic, Košíc, Spišskej Novej Vsi, Sečoviec, Lučenca, Bátky a Rimavskej Soboty.


AutaPrazský pohár
 Standa Galia
se zúčastnil další závodu seriálu Pražský pohár, který se jel 9. června v Praze-Kbelích. O průběhu závodu a výsledcích seznamí čtenáře RC revue ve své reportáži.a mnoho dalších zajímavých článků...


V RC revue 7/2001 naleznete

Obsah časopisu RC revue 7/2001

Představujeme

2

Za Jánem Kozákem

2

Víkend s modely

2

Vystřelovací Morava L-200

4

SP volných modelů v Sezimově Ústí

4

Radek Čížek –80!

7

Historický dvouplošník Venture

8

RC souprava Eclipse 7 FM

10

NiMH akumulátory HR-4/5 1700

12

Nabíječ MW 5798UGS

12

Také si zhoršujete citlivost řízení?

13

Nabíječ AQC 03

15

Konektory Modela

15

Malý větroň Balsaurus

16

Čim barvit holý EPP

16

Soutěž svahových větroňů F3F na Písečné

17

Pohonné synchronní elektromotory 7

18

Cvičný elektroakrobat Svištík

20

Vrtule HOP

20

Aquila 2 –cvičný model?

22

Elektrohydroplány na Ždáni

24

Bristol Scout D na 2 cm3

26

Gôtovany 2001

28

VC Mělníka F3D 2001

30

Klatovy opět deštivé

32

Létající karikatura Flat Porter

34

Bezdrevští vodníci

36

Nákladní kluzák DFS 230

38

Ponorka USS G.Washington

41

Majstrovstvá SR lodných modelárov

44

Pražský pohár buggy 1:8 IC

47

Kolínský Supercup

48

Den dětí ve Skorkově s auty

49

Mistrovství ČR RC buggy 1:8 IC

50

Fotografujeme modely (digitálně)

53

Řádková inzerce

55

Nabídka plánků RCR

56